| RebeccaReb a întrebat:

Buna seara, trebuie sa merg la un botez și la un majorat și nu are cine sa ma duca. Unde pot găsi in București un șofer care sa ma duca și sa ma aducă acasă? Ideea este ca eu stau in București dar majoratul va fi prin Snagov, iar botezul intr-o zona rurală. Uber sigur nu vine in zona unde este botezul, deci unde as putea găsi pe cineva sa ma duca și sa ma aducă? Cu plata bineinteles. Mulțumesc anticipat

5 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Sper ca glumesti cu aceasta cerere. Cum sa te urci in masina cu un necunoscut de pe TPU? Scuze dar esti cam aeriana. Nu stiu in ce lume traiesti tu, dar vreau si eu in lumea asta unde nu exista nenorociti, violatori, furaciosi s-a. Vorbeste cu cineva care merge la nunta si la majorat, sa te duca si pe tine. Ori cu cei care te-au invitat. Nu poti sa risti sa te urci cu un om oricare la volan. Poate nici nu mai ajungi vreodata la petrecere.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru Aasdfghj):

A întrebat fata pur și simplu unde poate sa găsească un șofer în București, n-a cerut aici un șofer. Ce naiba te panichezi asa? Offff povestea cu drobul de sare lovește din nou

| Aasdfghj a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Adica tu chiar crezi ca nu se ofera nimeni de aici? laughing)) Eu cred ca te inseli. Traiti amandoi in aceeasi lume plina de chestii de bune, unde totul e roz.

| Violleta2022 a răspuns:

Vorbeste cu cei care te-au invitat la majorat si botez si afla care din musafirii lor stau prin preajma ta, ca tot merg in aceeasi directie si te pot lua si pe tine.
Nu mai intreba pe forumuri, ca risti sa te trezesti cu vreun pedofil, violator sau cine stie ce ciudat care iti ia si banii si isi bate joc de tine.
Daca nu ai in familie pe nimeni sa te duca si nici dintre musafiri nu gasesti, mai bine nu te duci deloc, ca viata ta pretuieste mai mult decat petrecrile astea.

| eckblume a răspuns:

Ai putea sa suni la Uber sa intrebi. Poti lua un taxi cand te duci, iar la plecare suni la orice firma de taxi. Nu cunosti pe cineva din cercul de prieteni, familie care are masina? Eventual intreaba-i pe cei care organizeaza evenimentul cine va mai veni. Spune-le ca nu ai ce ce sa ajungi. Poate stiu alte persoane care au masina si vin la botez.