| MihaiPavel21 a întrebat:

Bună seara!

Vreau să îmi spuneți care este pentru voi cea mai bună bancă pentru a-mi crea un cont bancar, fără prea multe comisioane și altele...Și vreau și argumentat din propria experiență dacă se poate!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ing

| RAY a răspuns:

Raiffeisen bank 6 luni totul gratis
Ai cele mai multe beneficii gratuite.
card salariu
Cont si card, plati si incasari in lei
ZERO lei taxa de emitere card si ZERO lei comision de administrare prin contul curent ZERO Simplu.
In plus, platesti cum vrei - cu cardul, telefonul, transfer sau direct debit – fara costuri in plus. Ai tot zero comisioane si cand primesti bani.

card salariu
Mobile Banking
Ai banking direct de pe telefonul tau cu Smart Mobile si te bucuri de control deplin asupra banilor tai: platesti facturi, deschizi cont de economii/depozit sau trimiti bani unui prieten.

card salariu
Retrageri de la ATM
Ai ZERO comision la retragerile de numerar in lei de la orice bancomat vrei tu, al oricarei banci, pe teritoriul Romaniei.

card salariu
Dobanda redusa la credite
In plus, dobanda redusa la credite si la overdraft pentru incasarea salariului in cont la Raiffeisen Bank. Si multe alte beneficii.

| zilog a răspuns:

NICIOBANCA NU ITI DA DOBANDA MAI MARE DE CAT INFLATIA

ASA ca cea mai buna banca este sa iti iei un chiosculet intr-un parc si o masina de facut inghetata si o masina de pus vata e zahar pe bat
sau sa iti cumperi o rulota si sa faci si hot dog
sa ai si un frigider de cola
si gata aici faci profit cu banii si poti sa consideri ca ii ai la banca
iti iei un angajat acolo
car epoate sa fie trecut la handicapati sa aiba gradul doi de handicap
de exemplu sunt unii nevazatori care au gradul 3 asa ca vad ceva
sau exista unii care nu au o mana sau un picior

SI ITI DA STATUL JUMATATE DIN SALARIUL LOR
ASA CA tu o sa ai un stres in minus

| laSoledad a răspuns:

Visa Classic de la Banca Transilvania nu are comisioane si nici nu-ti cere sa aduci o suma minima lunara. E cea mai buna solutie fata de alte banci.