| MihaiPavel21 a întrebat:

E bine să îți faci cont bancar la BT? Și dacă da vreau să-mi explicați de ce...Și dacă nu-i bine spuneți-mi voi din propria experiență la ce bancă e bine să îți faci cont bancar!

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

ING, prietenu meu are la BT și a zis că se mută la ING când a văzut ce frumos sunt tratată mereu de cei de acolo și ce repede îmi rezolvă orice problemă.
eu m-am dus până la BT să-i transfer lui niște bani și erau ultimele scârboase alea acolo.
În plus la ING poți scoate bani de la orice bancomat fără comision.
ai și o chestie șmecheră în care dacă plătești cu cardul la una din firmele cu care au ai contract, primești un anume procent din suma totală înapoi pe card

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce înțelegi prin bine? Ai la ce să folosești un cont bancar? Dacă ai, atunci e bine.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai daca vrei neaparat sa iti faci un cont bancar... atunci poti sa iti faci. Nu este vorba ca este bine sau rau.

Eu ca student mi-am deschis un cont la BRD acum ceva ani si nu am avut nicio problema cu asta, nici macar una singura, deci pot sa recomand asta.
Am si la BT si la fel, nu este nicio problema. Nu am intalnit dezavantaje pana acum.

| Vântulalb a răspuns:

Daca ai nevoie de un cont, da e bine.
Vad ca ti se recomnada Banci care nu exista in toate orasele. BT e peste tot. Inclusiv bancomate.

| Tokyo44 a răspuns:

E o banca cu bun simt! Personal am ales Libra Bank. Majoritatea serviciilor usuale sunt fara cost

| 9Florin9 a răspuns:

Da, BT este una din cele mai bune.