| GamesHacker21 a întrebat:

Buna sunt la Italia am deja o saptamana si anul acesta o sa invat aici la Italia. insa nu stiu chiar bine limba ce as putea face sa o invat mmai bine si mai repede funda celui mai bun raspuns

8 răspunsuri:
| ゼロの a răspuns:

Http://livemocha.com/
Intra pe siteul acesta, iti faci cont si selectezi ce limba vrei sa inveti.
Este destul de bun si e gratuit.
Eu invat japoneza de pe acest site.
Iti arata poze, cum se scrie si cum se pronunta si iti arata si traducerea. Apoi dai teste sa vezi cat ai retinut si daca ajuti si tu pe altii sa invete romana, poti sa trimiti testele la cineva care stie limba respectiva si o sa iti deie nota pe pronuntie si pe scris, dar numai daca vrei. Testele corectate instantaneu de pc sunt gratuite.

| Ekcstsy a răspuns:

Daca ai stat atatia ani "LA" Romania si nu ai invatat sa vorbesti nu prea cred ca ai cum sa inveti italiana asa de repede.

| GamesHacker21 explică (pentru Ekcstsy):

Mda dar am fost si vara trecuta la Italia si stiu putin si vara asta o sa stau aici deci o sa vedem

| Ekcstsy a răspuns (pentru GamesHacker21):

Oricum fiind o limba latina se invata repede daca o auzi in fiecare zi. La scoala va fi mai nasol cu gramatica si exprimarile. SI E... IN ITALIA. offf

| GamesHacker21 explică (pentru Ekcstsy):

Cu gramatica ai dreptate

| BrokenAngel a răspuns:

Bună!
Nu te obosi, am absolvit și eu clasa a VII-a în Italia. Pe parcursul verii, nu am învățat nimic. Știam doar câteva cuvinte. Însă, când am început școala, în două săptămâni am învățat să vorbesc, și deja începusem să și scriu corect.
Nu-ți face probleme, profesorii sunt înțelegători!
Te pup, și succes! :*

| HatedEmo a răspuns:

Italiana e putin asemanatoare cu romana. incearaca niste lecti online si rapide sau cred ca o sa ai lectii speciale pentru limba italiana amsa am avut si eu cand am venit in cipru. ia un dictionar. sper ca te-am ajutat funda?

| MrElly a răspuns:

Salut! eu iti sugerez sa iti cumperi o carte de limba italiana acolo e si mama mea si si-a luat o carte si stie italiana perfect
si la caretea-dictionarul italian roman iti da si un cd sa inveti ma repede. Succes!