| Akemi a întrebat:

Cum as putea sa invat engleza bine si repede.bine nci chiar asa repedelaughing ofer funda celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| sabin89 a răspuns:

Nu exista o reteta miracol. Trebuie sa te folosesti de toate ocaziile care ti se ofera. Daca faci engleza la scoala, fii foarte atenta la ce se preda si fa-ti temele cat mai constiincios. Apoi, foarte mult inveti din filme, din muzica, din discutii pe care le ai cu altii care se pricep. Citeste texte in engleza, cauta in dictionar ce nu stii. Asculta posturi de radio in engleza, pentru a prinde cat mai bine pronuntia. Uite, cateva sugestii.

5 răspunsuri:
| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Transplantul encefalului meu în căpşorul tău.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apropo,SongsoftheSabbathSacrifice ...transplantul encefalului tau in capul ei. Iuuui... fata vrea doar sa invete nu sa se prosteasca laughing

| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce nu foloseşti butonul "RASPUNDE",hm? E doar o mică presupunere, dar cumva ca eu să nu observ când mai comentezi tu sec şi prost la adresa mea/a răspunsurilor mele, că să nu îţi pot răspunde să îţi dau tot ciclul evoluţiei peste cap? Marş mă de aici.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SongsoftheSabbathSacrifice):

Uite acum folosesc butonul,,Raspunde" si nu comentez la adresa ta dintr-un anumit motiv, doar ca felul in care iti exprimi opinia ii jigneste pe ceilalti utilizatori, plus ca folosesti si un limbaj neadegvat.In cazul in care nu ai remarcat,prin ce ai spus tu acolo dai impresia ca tu esti destept(nu zic nu esti,pentru ca vad ca vorbesti foarte mult in engleza),iar cel/cea care a pus intrebarea este prost.Iar raspunsurile intrebarilor trebuiesc gandite de doua ori inainte de a le posta, in cazul tau nu ai specificat nimic, si nici nu ai rezolvat nimic.O zi buna! happy

| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns (pentru anonim_4396):

Am voie să răspund cum vreau.Şi,se pare că nu ai observat, era o mică glumă, nimic de insultat.Nu mă consider în nici un fel, nici pielea de pe p**ă nici dumniezău.