| deeali a întrebat:

Sunt noua in comunitatea TPU.
As avea nevoie sa imi spuneti ce este Partea Secundara? Sa fie o propozitie dezvoltata ca sa inteleg mai bine!
Nu am in cartea de Limba Si Literatura Romana ce inseamna partea secundara...si poate ma puteti ajuta! Va rog sa imi raspundeti repede! Aceasta este tema pentru maine...Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| adutzadragutza a răspuns:

Pai la ce se refera > poate partea secundara de exepmlu, personajele secundare, sau partea secundara a unei povesti.Insemna partea mai neimportanta a unei povesti la fel ca si personajele. Asta insemna. funda happy

4 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Ai avut parte de o „bună" primire pe site de la Ghost. laughing)

| Addaaa99 a răspuns:

Buna. Ma scuzi, dar nu avem voie sa punem intrebari legate de tema. Insa cu siguranta ai in caiet. Deoarece nu putea sa iti deie teme fara sa predeze. Multumesc, pa-pa.

| Ghost a răspuns:

rolling on the floor du-te in clasa 5 si vezi ce inseamna proasta mai esti

| ThinkPinkBb a răspuns:

Nu ai voie sa pui intrebari legate de tema! oricum sa stii ca exista www.google.ro;)