| Mira8773 a întrebat:

sunt studenta a ase'ului. La ultimul examen am fost prinsa cu o fituica asupra mea si am fost data afara. Am vorbit cu profesorul de curs ce preda materia respectiva si mi-a spus ca in situatia asta, in general, studentul este exmatriculat. Mi'a spus ca o sa incerce sa nu se ajunga in situatia asta si sa ma pregatesc pentru urmatorul examen. Intrebarea mea este urmatoarea: daca voi fi exmatriculata, voi putea sa ma reinmatriculez in anul urmator in aceeasi facultate sau macar in alta facultate ( de data asta din cadrul universitatii)? Am citit pe internat urmatorul lucru "Studentul exmatriculat pentru fraudă nu se va putea prezenta la o nouă admitere în decursul următorilor 3 ani universitari subsecvenţi celui în care a fost exmatriculat pentru acest motiv." si m'a pus pe ganduri. Nu mai pot sa ma reinscriu in cadrul aceleasi facultati (ase'ului), sau nu mai pot sa ma reinscriu la nici o facultate - 3 ani?

1 răspuns:
| Natsuki a răspuns:

Din cate am inteles eu, nu ai voie sa te inscrii la facultatea aia decat dupa 3 ani, dar la alta poti.