| Crazyroshk1 a întrebat:

Buna! Sunt studenta in cadrul Universității de Drept, iar după terminarea facultății as vrea sa ma îndrept către criminalistica. Ce pași ar trebui sa urmez, ar trebui un master in domeniul acesta, sau este pe baza de examen? as dori doar răspunsuri concrete, nu căutate pe internet. mulțumesc!

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Politia poate angaja specialisti pe post de criminalisti, de ex. in IT, biologie, chimie, etc. Dar astfel de posturi sunt foarte rare.

| StratulatVictoeEugen a răspuns:

Nu ai legatura cu domeniul. Masterul nu-ti ofera o calificare. Trebuie sa urmezi Academia de Politie.