| anonim_4396 a întrebat:

Tati intra in somaj iar mama e in Italia. eu sunt la liceu si mai am o sora mai mica. Cum pot face sa obtin mai multi bani? de la stat se poate?

8 răspunsuri:
| InVisible99 a răspuns:

Vezi k la liceu la inceputul anului scolar se cer niste documente care sa demonstreze ca ai un venit mic sub o anumita limita impusa de liceu si daca demonstrezi k ai putini bani iti da o bursa de ajutor la o anumita perioada de timp...cred ca o data pe semestru

| hunterpainting a răspuns:

Pentru mai multi bani poti sa inveti sa te joci poker online.
Statul nu cred ca o sa-ti dea.

| William a răspuns (pentru hunterpainting):

Mai taci ma cu pokeru tau, acolo doar pierzi bani.

| hunterpainting a răspuns (pentru William):

Nu si daca stii sa castigi.

| William a răspuns (pentru hunterpainting):

Iti dai seama un incepator stie sa castige. Daca stie sa joace poker de ce nu intrebi?

| hunterpainting a răspuns (pentru William):

Eu i-am zis ca poate sa invete, am presupus din start ca nu stie.

| AlecsOne a răspuns:

De la stat se poate lua doar alocatia si somajul in cazul tatalui tau eu zic vara sa incerci sa muncestiwinking daca chiar vrei sa obti bani fara sa lenevesti eu zic sa muncesti...o munca pentru fata nu stiu...

exemplu : sa te duci la un hiper-market sau super-market si sa duci ziare din scara in scara...nu e greu si se castiga bani din asta.winking

| BebelushaRoz a răspuns:

Buna!
Se dau bani de liceu elevilor care nu depasesc 200 sau 300 de lei pe membru de familie, cel putin la liceul la care am fost eu asa era.
Interesiaza-te la secretariat pentru mai multe detalii ca eu nu stiu mai multe.
funda?