| vacarescu a întrebat:

BUNA! tocmai am observat ca nu imi merge sunetul la calculator, vreau sa metionez ca recent am reinstalat windows-ul dar sunetul nu merge deloc am resetat compu sa vad daca isi revine dar nimic... de ce nu merge?

Răspuns Câştigător
| cotan a răspuns:

Salut! Aceiasi problema am avut si eu ...la un laptop.Am instalat windows 7 si dupa ce am instalat toate driverele nu mergea sunetul.Eu am rezoltav problema printr-o placa audio externa. e ca si un stik

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai instalat driverele? Trebuie sa ai un CD separat care a insotit placa de baza. Daca nu descarca programelul asta: http://www.ma-config.com/en
Apasa pe "Start the detection" si-ti va cere sa instalezi un programel. Instalaeaza-l si intra in My Drivers. acolo vei gasi cele mai noi drivere.

| AaNdYy a răspuns:

Daca ai instalat windows 7 sau 8 ar trebui driverele sa se instaleze automat din Windows update sau la conectarea boxelor/castilor in PC. Daca este un windows mai vechi iti trebuiesc driverele ori de pe un CD ori de la un program care gaseste cele mai noi drivere.
Sper ca te-am ajutat!

| Niiiicu a răspuns:

Pai inati uitate sa vezi daca ai driverul de sunet, iar daca il ai reinstaleaza-l si dupa dai un restart dar nu din buton ci din meniu, apoi vezi poate ai din windows dat sunetul pe mut:vezi aici:start=>control panel=>sound and audio devices si vezi sa nu fie date pe mut sau la un volum michappy

| bantonio91 a răspuns:

Ai instalat driverele audio?