| Grigore1239 a întrebat:

Buna TPU.Acum mi-am mai cumparat inca 256MB ram.Am 768MB acum(1x512,1x256).Acum pot juca jocuri ceva mai noi decat cele care le jucam pe 512MB RAM?

30 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Intra aici si verifica fiecare joc daca il poti juca sau nu, diferenta mare nu o sa fie de la 512 la 768 depinde si de procesor, placa video, etc.
Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| WR104 a răspuns (pentru Grigore1239):

laughing Cred ca mi-au sters adminii adresa.
Scrie la google "can you run it" si intra la primul rezultat pentru a verifica ce jocuri poti juca pe sistemul tau.
Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| WR104 a răspuns (pentru Grigore1239):

Daca asa zice inseamna ca asa o fi, nu are de ce sa te minta, pur si simplu nu indeplineste sistemul tau conditiile de rulare.
Ei de fapt iti dau cel mai nergu pronostic, daca iti merge atunci foarte bine.
Oricum pentru ca un joc cu cerinte mari sa-ti ruleze trebuie sa ai undeva la 1, 5 2 gb ram.

Răspuns utilizator avertizat
| WR104 a răspuns (pentru Grigore1239):

Daca ai ca sistem de operare XP-ul cam da, oricum sunt unele jocuri care iti cer niste cerinte aberante si ca sa poti juca jocul respectiv ai nevoie de un pc in care sa bagi cateva zeci de milioane.

| WR104 a răspuns (pentru Grigore1239):

Da, ai dreptate placa video te da inapoi putin depinde ce fel de jocuri joci tu.

Răspuns utilizator avertizat
| WR104 a răspuns (pentru Grigore1239):

Iti va merge si w7 doar ca mai greu, eu nu ti-as recomanda windows 7 pe sistemul tau, nu are rost, sp3 e perfect.
Daca ai de gand sa schimbi placa video sa mai pui ceva ram atunci poti pune si W7.

Răspuns utilizator avertizat
| WR104 a răspuns (pentru Grigore1239):

Intr-adevar placa are 64 MB, probabil ai problele cu windowsul, trebuie schimbat sau reparat.
Ar mai fi o chestie si anume sa updatei driverul placii video.

Răspuns utilizator avertizat
| WR104 a răspuns (pentru Grigore1239):

Ti-am raspuns

Răspuns utilizator avertizat
| WR104 a răspuns (pentru Grigore1239):

Baga-l.

Răspuns utilizator avertizat
| Seby90 a răspuns:

Nu.

| spaghetty a răspuns:

Daca ai avut 512mb ram inseamna ca placa video si procesorul sunt antice.straight face
Procesorul e de 1. 6ghz are 2 nuclee sau un nucleu? Nu le am cu AMDsad
Placa video de 256mb.Cel putin de 512mb trebuie.
SI windows 7 ruleaza perfect pe cel putin 2gb ram.Am avut 1gb ram si 500mb se duc doar la windows.

Răspuns utilizator avertizat
| spaghetty a răspuns (pentru Grigore1239):

M-am uitat pe net la procesorul tau si nu iti duce windows 7.Ai de abia 1.6 si doar un singur nucleu.Cum am spus cel putin 2gb ram si procesor de 3ghz 1 nucleu dar e recomandat doua nuclee...

Răspuns utilizator avertizat
| spaghetty a răspuns (pentru Grigore1239):

Http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/ecs/k8m800-m2/
CU 2 nuclee nu iti suporta mai ales ca poti baga maxim 2gb ram.Mai bine iei alta.

| Zebastian a răspuns:

Teoretic da, dar ca sa te joci nu iti trebuie doar rami. Mai trebuie sa placa video...

| Dau3DMoriHD a răspuns:

Desigur ca poti dar nu cu mult mai putrnice, funda plizzz?

| Soldatul a răspuns:

Nu chiar.Ca sa poti rula jocuri ceva mai noi trebuie sa ai si o placa video si un procesor ceva mai noi.

Ex : Degeaba ai 4gb ram daca ai placa video de 64mb.