| Korman a întrebat:

Acum o ora am fost pe terenul de fotbal din sat.Ne jucam in fiecare sera acolo, dar astazi am mers doar cu fratele meu ca sa il antrenez.La ceva distanta era o masina(de tuns iarba) care tundea iarba, iar oamenii care mai erau nu ne-au spus nimic.Curand au venit si alti copii,iar la un moment dat a venit un om,probabil cel mai "retardat" din sat si s-a luat de mine pentru ca as calca iarba, apoi m-a injurat si a fugit dupa mine.Cand am vrut sa plec a sunat pe cineva de la primarie si i-a spus ca l-am injurat si l-am fugarit desi lucrurile stau total invers.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

Parintii sunt de vina pentru situatia asta. Copii aia nu o sa aiba un viitor frumos. Nu trebuie sa iei in calcul asa ceva.

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

N-ai ce sa faci, nu iti pune mintea cu prostul, ca el o are odihnita. In principiu iarba de pe terenul de fotbal foloseste tocmai pentru a juca fotbal, ar fi culmea sa existe o pancarta cu "nu calcati iarba"...

| Digital112 a răspuns:

Du-te la el si batel.

| Korman explică (pentru Digital112):

Nu sunt genul asta de om.Mersi macar pentru ca ai citit intrebarea! big grin

| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai, explica-le situatia. Cred ca ala e nebun straight face

| Korman explică (pentru UrsuletuChocolatiu):

O sa vorbesc.Si cred e nebun adica i-a ajutor social desi sunt 4 adulti in familie.Parintii printre care si "ala" de care v-am spus nu lucreaza deloc si isi pun copii mai mari la treaba toata ziua.Iar despre copii mici ce pot sa spun, sunt repetenti mai tot timpul, iar unul a repetat clasa a 6a de 3 ori.

| Korman explică (pentru UrsuletuChocolatiu):

Ok!

| UrsuletuChocolatiu a răspuns (pentru Korman):

Parintii sunt de vina pentru situatia asta. Copii aia nu o sa aiba un viitor frumos. Nu trebuie sa iei in calcul asa ceva.