| glodbogdan a întrebat:

Buna TPU am 12 ani. Vreau sa ma mentin in forma asa ca vreau sa fac flotari, geno-flexiuni, abdomene. Daca fac aceste exercitii voi mai creste?

Răspuns Câştigător
| nsilviu a răspuns:

Tine cont de un singur lucru cand vrei sa te apuci de sala in cazul tau de exercitii fizice sa nu ridici greutati deasupra capului nu stiu cat e de adevarat dar cunosc o persoana care a ramas scunda.Eu personal cand m-am apucat de sala nue ra prea dezvoltat pe la varsa de 14 ani dar din contra atuncea m-am dezvoltat. Si aveam instructorul (Nea Nicu) care dupa fiecare zi petrecuta la sala ne scotea in curte si ne punea sa stam pe o bara si ba ne tragea de picioare ba ne punea sa ne rotim de la mijloc. Oricum sportul e bine venit poti sa faci ce eerciti vrei doar la ridicarea greutatilor sa ai grije.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Exercițiile fizice expuse de tine ajută la arderea caloriilor și tonifierea mușchilor.
Dacă vrei să te înalți mergi la înot, baschet, handbal, volei.
Pa, pa.

| xilotto a răspuns:

Aceste exercitii pe care le faci, cu siguranta nu iti vor afecta cresterea ta, ci iti va facilita buna dezvoltare a organismului. tongue

| Al3xXXxx a răspuns:

Daca vrei sa cresti fa baschet sau inot big grin

| coco_9516 a răspuns:

Pe langa aceste ecserciti eu iti recomand sa stai cu mainile agatate la paralele daca ai unde, iti garantez ca o sa cresti.

| PT1TP a răspuns:

Da, sigur ca vei creste, exercitiile fizice te vor ajuta chiar sa cresti mai santaos