| Stef0909 a întrebat:

Exercitiile fizice pentru muschi de exemplu:
-flotari, abdomene, geno-flexiuni
-antrenamentele cu halterele
-si alte exercitii
imi pot afecta sistemul meu de crestere? am 13 anibig grin
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Leonard08 a răspuns:

Da, te afecteaza.
Chiar daca noi iti vom spune ca nu e bine, probabil ca tot vei face asa ca iti dau doar un sfat:
Fara greutati.
Doar exercitii ce folosesc propriul corp ca greutate.(cum ai scris si tu flotari, abdomene si genoflexiuni)
Alte exercitii usoare: Sarituri usoare (pentru gambe) si sarituri cu genunchii la piept(in special pentru abdomen).

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca le practici in exces da.de 2 ori pe saptamana in 2 seri e bine.

Răspuns utilizator avertizat
| DannyNick a răspuns:

Nu cred, mai degraba te dezvolta, dar halterele datorita greutatii deasupra capului sau la piept o sa iti opreasca cresterea in inaltime sau te face mai scund.Dar tinand cont ca ai doar 13 ani mai bine nu te apuci de la varsta asta de lucruri prea comlicate, poate cateva genoflexiuni, abdomene, chetii care va pune sa faceti la ora de sport.

| Stef0909 explică:

Deci pot sa fac abdomene, flotari si geno-flexiuni?

| TakeMeToTheHospital a răspuns (pentru Stef0909):

Da.
Sala las-o pe cand mai cresti.

| DannyNick a răspuns (pentru Stef0909):

Astea ce faci si la ora de sport :abdomene, flotari, geno-flexiuni, sarituri cu genunchii la piept. Orice nu include greuta, corpul tau sa fie propria greutatewinking.