| ovidiujoker15 a întrebat:

Salut TPU,am o intrebare simpla si usoara,pot face exercitii pentru masa musculara acasa,zic asta deoarecee sala e inchisa,si vreau sa fac ceva flotari si abdomene ca sa ma mentin pana se deschide sala,pot face flotari chiar daca e craciun si revelion, nu e un pacat?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Poti face:

1. Impins: flotari intr-o mana, flotari cu bataie, flotari cu o mana pe ceva mai inalt (gen scaun), flotari spider, flotari diamant... daca la oricare POTI peste 8 repetari, adaugi greutate (eu flotari normale fac cu 60-70 kg ca sa nu trec de 8 repetari, spre exemplu)

2. Picioare: archer squats, bulgarian squats, genuflexiuni intr-un picior, genuflexiuni cu greutate (aici e mai greu, ca la sala fac si cu 160kg pe umeri), etc.

3. Core (aici intra si abdomenul): plank, ridicari de picioare, crunch inversat, etc.

Ti-ar trebui si o bara de tractiuni, sa faci spate+biceps.

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

"pot face flotari chiar daca e craciun si revelion, nu e un pacat?", poftim? Tu ai intrebat serios si asta?

| Mirel4412 a răspuns:

Pacat sa faci sport? Revelionul nu e un lucru crestin, decat Craciunul. Si de ce n ai putea face acasa? Fai cate flotari si tractiuni poti

Răspuns utilizator avertizat
| Mirel4412 a răspuns (pentru ovidiujoker15):

Da.