| xDanyxDany a întrebat:

am 19 ani si vreau sa fac abonament la romtelecom la internet dar contractul de casa e pe numele lui mama si ea nu vrea sa faca abonament. Intrebarea mea este: pot face eu abonamentul?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti fara contractul casei, eu am facut la rcs rds cu buletinul meu si imobilul e pe numele unui parinte de-al meu. Sant mai buni astia de la rcs rds du-te la ei

| dorikut a răspuns:

Dacă domiciliul tău legal este la respectiva locație, poți cere o adeverință de la primărie și cu ea te duci la Telekom pentru semnarea contractului.

Succes! happy

| Anonimuserr a răspuns:

Eu ştiu că se poate face şi pe numele tău dar îţi trebuie să te duci cu contactul de casă (că aşa e birocraţia în România şi e inutil acest aspect) dar trebuie să te duci cu contractulde casă şi să te asiguri că îţi va plăti, vorbeştea cu ea în prealabil.

| BogdantheDreamer a răspuns:

Cand am facut la RDS a trebuit sa mearga titularul din contract. Adica tata. Doamna de la ghiseu nu a vrut altfel.

| MOvidiu a răspuns:

Daca vrei sa il faci pe numele mamei s'ar produce o ilegalitate.
Daca vrei sa il faci pe numele tau: contract de casa, o factura curent, gaze si buletinul...si o eventuala diferenta daca iti iei telefon. oricum te vei da de gol..deoarece se v'a emite factura la adresa respectiva.

| xDanyxDany explică:

De platit nu e problema ca platesc eu dar am auzit ca doar titularul contractului poate face si am vazut ca doar daca faci comanda online primesti 2 luni moca si urmatoarele 6 la jumate din pretul pachetului

| Bogdanbogdan1997 a răspuns:

Depinde pe cine nimeresti, eu am facut si nu mi-a trebuit decat buletinul, i-am dat adresa si s-a uitat sa vada daca sunt restante aterioare si atat, nu mi-a trebuit contract de casa sau ceva