| aureljeo a întrebat:

am de scanat niste foi pentru lucrarea de licenta am nisite grafice si imagini dintr-o carte si as dori ceva program care sa ma ajute sa le scanez mai usor adica sa le pot modifica rezolutia la scanare, si tot felul de chichite, am cautat pe google am gasit ceva si nu prea, am incercat si abbyy finereader dar numa mi le scaneaza si nu reusesc sa le salvez nici decum.Va multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| TrofeuDeMic a răspuns:

Rezolutia de scanare o setezi din scanner (sau din software'ul pentru scanner) La chichite nu stiu exact la ce te referi, dar pozele rezultate le poti edita in photodhop sau alt program de editare, dar daca vrei sa modifici graficele iti recomand sa le faci de la inceput.

| aureljeo explică (pentru TrofeuDeMic):

La chichite ma refer sa pot modifica colorile de gri, sa poata sa ma ajute al ocr, sa modifc eu care parte din pagina sa scaneze si din astea s.a.m.d.