| Anonime a întrebat:

Am "luat" un virus care trimite mass-uri.sad Cum pot scapa de el fara sa reinstalez windows-ul? straight face Pls, funda!

Răspuns Câştigător
| AndreiGabi a răspuns:

Http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_pro
Descarci,instalezi,scanezi,stergi virusii...
Cu programul acesta am scapat eu.Bafta!

4 răspunsuri:
| Anonime explică:

Referitor la problema mea, am instalat http://romania.do.am/anti_infocard.bat si imi merge, adica e totul ok.Voi ce ziceti, e bun?

| tacitacitaci a răspuns (pentru Anonime):

Orice are la sfarsit extensi.bat e o aplicatie
Care de obicei este folosita la virusi
Mai invata, nu downloada orice de pe internet
E adevarat ca din greseli inveti dar sigur s-ar putea sa iti virusezi calculatorul si va trebui sa il duci al service.Si tot asa si tot asa si ramai fara bani(lumea IT e ce-a mai scumpasi bine platita)

| tacitacitaci a răspuns (pentru Anonime):

Orice are la sfarsit extensi.bat e o aplicatie
Care de obicei este folosita la virusi
Mai invata, nu downloada orice de pe internet
E adevarat ca din greseli inveti dar sigur s-ar putea sa iti virusezi calculatorul si va trebui sa il duci al service.Si tot asa si tot asa si ramai fara bani(lumea IT e ce-a mai scumpa si bine platita)

| SorinDumitru a răspuns:

Intri in MyComputer, si dai sus la " Tools" -> Folder options ->View -> Show hidden files and folder ( bifezi). Apoi te duci pe desktop si o sa ai o iconita mai transparenta pe care o stergi.