| LauraTommo a întrebat:

Am nevoie de un program pentru a edita videoclipuri happy vreau sa-mi fac un vlog si am nevoie si de niste idei pentru unul >:"... cel mai bun raspuns primeste FUNDA \m/

Răspuns Câştigător
| K13 a răspuns:

Depinde. Nu are rost sa-ti recomand programe profesionale, pentru ca sigur te vei uita la ele ca la un cod binar.
Incepe cu MovieMaker - Se gaseste in Windows. Start -> All Programs -> Windows MovieMaker.

Daca l-ai inteles pe asta, ai putea cauta un program putin mai complex, dar la fel de usor, Video Edit Magic.

Apoi poti avansa cu :
Sony Vegas
Pinnacle Studio (este mai usor decat Sony Vegas)
Adobe After Effects
Edius.

Tu alegi. Oricum orice ai alege, trebuie sa te inveti sa folosesti. Dar ai noroc, gasesti pe internet tutoriale (ghiduri) despre orice program vrei.

Multa bafta cu vlog-ul!

| LauraTommo explică (pentru K13):

Multumesc mult! :*

1 răspuns: