| Radu_Ionut_1993 a întrebat:

Buna TPU am o intrebare dc nu pot sa trec contul de administrator la un cont normal nu mai vreau sa fie contul ala administrator ca ma inerveaza

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Poti renunta la contul de administrator, dar un cont administrator tot va trebui sa existe (cine are dreptul la accesare la setarile sistemului).
La fel cum o fitrma nu poate avea angajati fara sa existe macar un sef, cu drepturi depline.

| Radu_Ionut_1993 explică (pentru Bula):

Dar pe mine nu ma lasa sa fac alt cont administrator

| Bula a răspuns (pentru Radu_Ionut_1993):

Depinde ce administrator si unde.

- Conturi administrator in Windows pot fi mai multe, dar trebuie sa intrii tot ca administrator sa poti acorda drepturi.
- Pe servere trebuie sa primesti acceptul de modificare de la adminul serverului /site-ului.
- Pe servere de jocuri, unde trebuie sa te inregistrezi cu e-mail trebuie sa ai adresa e-mil diferit pentru u nou cont.
- Pentru contul de administrator de la bloc trebuie sa ai acceptul tuturor locatarilor.
- etc

Fiecare cu regulile proprii ale locului.