| tabacioc a întrebat:

Am o problema. Am un mobil cu o cartela de Vodafone si frecvent tot ma suna un numar de telefon in fiecare zi timp de 3 zile aproape de ora 21. Nu am raspuns pentru ca nu stiu cine e si evit sa raspund. A avut o pauza de cateva saptamani si dupa iar ma suna. In final am schimbat cartela cu un numar de Orange da pe acelasi telefon iar a doua zi iar ma suna acelasi numar. Cum este posibil sa na subep acelasi numar daca am schimbat cartela? Vreau sa mentionez ca acel numar este de Orange. Multumesc.

2 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Buna!
Ala care te-a sunat pe cartela Vodafon a aflat numarul tau nou (? ) de la Orange, gandeste-te cine stia nr tau de Vodafon si ai spus si cel de la Orange? nu pot fi multe persoane.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu in locul tău, daca n-as vrea sa-i raspund, i-as trimite un simpu :" Dă mesaj!", Eu, de obicei, raspund si la numere necunoscute, dar evit cele private, cu numar ascuns! Pentru ca astia chiar au ceva de ascuns! Are foarte mare dreptate Evenso, e cineva care te cunoaste si vrea sa te necajeasca. O sa renunte, stai linistit, oriuce om se plictiseste, la un moment dat. Ori, o alta varianta este sa-ti inchizi telefonul dupa ora 20.00