| BellaKiოNana a întrebat:

Salut, am si eu o mica problema, deci am un telefon mobil de marca HTC desire 310, si l-am cumparat in rate de la Orange, am finisat de platit tot, am inchis contractul si peste cateva zile am plecat in Spania, cu gandul ca totul e bine, acum problema e ca nu pot pune alta cartela SIM in telefon decat de Orange, adica e blocata reteaua. Stiu ca e posibil de schimbat, dar aici e costisitor si am auzit ca este si pe net programa ceva. Ajutati-ma va rog, am incercat si restart la mobil, s-a sters tot din el, si la fel nu primeste cartela Digi de aici, ce sa fac?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Du-te la Orange sa-ti deblocheze telefonul, sa-l faca independent de retea. Au aceasta obligatie.

| BellaKiოNana explică (pentru Bula):

Sunt in Spania, si nu stiu daca acestea de aici pot sa il deblocheze

| Bula a răspuns (pentru BellaKiოNana):

Intr-un service de telefoane ti-l deblocheaza sigurwinking