| BogatasuDeKat a întrebat:

Am o problema foarte foarte mare!,de ceva timp am chiulit de la scoala zile bune si am luat si note proaste intre 4, 5,6,7,8,9,si parinti meu au mai aflat ca vorbesc injuraturi pe fb cu altii si acuma numai au nici incredere in mine,nu-mi mai ia telefon de craciun, nu-mi mai face ziua mea de nastere sad ce sa fac!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au mare dreptate cei 2... Accepta-ti pedeapsa. La ce iti trebuie Craciun? La ce iti trebuie zi de nastere? Doar pentru cadouri sau ce? Eu daca am prieteni, nu imi trebuie altceva tongue Daca sunt indragostit nu imi trebuie altceva. Daca am pe cineva drag, nu imi trebuie altceva. Daca iti consideri parintii ca doua persoane foarte dragi, ascult-o pe qElena. Dar fii atent aici: Daca ii consideri niste fraieri, care nu au ce face decat sa tipe la mine, si nu inteleg ca acum sunt mare, e normal pentru toata lumea sa injure. Toata lumea injura, chiar si cei mici, de clasa a 4-a (Asa era la mine) si la gradinita mereu cand pleca din clasa doamna invatatoare se injurau de mama fiecare (Asa era la mine) Este ceva absolut normal omule! Omenirea e proasta! Numai vreo 1000 din toata lumea asta au cap si pot gandi normal. Restu sunt degeaba! Daca fiecare copil ar ajunge cum vor parintii lui, lumea ar ajunge si mai jos. O lume plina de genii care nu muncesc si fac totul cu "hack" Adica primesc bani fara sa munceasca. Asta vor parintii de la fiecare copil: Sa fie un geniu, sa fie renumit, si sa primeasca bani pentru ca e renumit. Sau macar ceva de genul. Toata lumea injura. Si ei injurau la varsta tawinking E imposibil, dar absolut imposibil sa opresti pe cineva care are vointa. Fie ca vointa ta se trage din injuraturi / perversitati (in cazul meu laughing.) Apropo, chiulitul nu este o solutie tongue Stai la scoala, incearca sa inveti macar 15 minute pe zi, si macar nota minima sa fie 6 de acum tongue Asculta-ma pe mine, stiu ce zic happy Stii ce as face in locul tau de Craciun, daca nu te iarta? As lua o foicica mica, si as scrie asa pe ea: "Domnul meu, Mantuitorul meu, Iisus Hristos. Te rog, te implor, iarta-ma! Nu stiu la ce m-am gandit. Am fost un prost. Te implor fa-i pe parintii mei sa ma ierte! Te rog, te rog te rog te rog te rooooog mult. sad Asta este tot ce vreau de Craciun. Te implor!" Si as descide geamul, si astept sa treaca un vant mai puternic, sa o ia in zbor. happy Frate fii atent: Daca in Rai ar intra numai cei care respecta Regulile Raiului (Adica cele cu sa nu furi, sa nu injuri, etc.) si merg la Biserica si toate chestiile astea, atunci nimeni nu ar ajunge in Raiwinking Fiecare a furat macar o data la viata lui, fiecare a injurat macar o data la viata lui, fiecare om! Absolut fiecare! Iar eu nu am nevoie sa merg la Biserica, sa ma spovedesc sa ma impartasesc sau mai stiu eu ce, ca sa dovedesc ca sunt bun, si ca sunt de partea lui Dumnezeu, nu de cea rea happy

Sper ca ai inteles tot ce am vrut sa zicwinking Deci mai pe scurt: Daca iti consideri parintii doua persoane dragi pe care le respecti, fa cum a zis qElena si Cristi94de.
Dar daca iti consideri parintii niste fraieri care nu te inteleg niciodata, atunci fa cum am zis eu mai suswinking Daca nu ai inteles, spune-mi, am sa incerc sa iti explic mai bine happy

Multa bafta!winking

(P.S.: Ma puteti judeca cu totii pentru ce am zis mai sus, chiar daca nu este frumos, si nu aveti dreptul, nu va opreste nimeniwinking. Eu am spus ce am avut de zis happy.)

| BogatasuDeKat explică (pentru anonim_4396):

Frate,esti foarte de treaba da-mi id tau de mes sa mai vorbim

| anonim_4396 a răspuns (pentru BogatasuDeKat):

Salut big grin Scz de intarziere, am fost plecat sad. Id-u meu e:

catalin_99X@yahoo.com

| BogatasuDeKat explică (pentru anonim_4396):

Te-am adaugat!

| anonim_4396 a răspuns (pentru BogatasuDeKat):

Ok, apropo, vezi ca intru putin cam rar big grin Nu am timp de multe tongue

7 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Sa nu mai faci ce nu faceai? DOOOH
adica injurat pe facebook, note mai mari, mai putine absente...

tu nu realizezi ce inseamna o nota scazuta la purtare.

raspunsul e evident.
ce iti recomand e sa nu iti mai pui speranta. pur si simplu nu ii mai intreba de cadouri laughing asta o sa ii enerveze si mai tare. o sa mai apara si alte ocazii pana atunci prietene... spor la invatat.

| Cristi94de a răspuns:

Pai si nu ti se pare logic? Nu faci nimic, iti accepti pedeapsa ca un "barbat " si inveti pe viitor sa nu mai faci asa ceva.

| qElena a răspuns:

Comportă-te mai frumos cu ei, fă și tu curățenie prin casă, ajută-i. Iar cu școala, încearcă să înveți, nu de dragul ca să-ți ia telefon sau alte chestii, pentru TINE! Și spune-le că ți-ai dat seama unde ai greșit și că nu o să se mai întâmple :**.

Fundițăă? :**