| AlexAL275 a întrebat:

Bună TPU! Am și eu o curiozitate. Am avut anumite probleme cu quickmobile, am luat un telefon de la ei, nu mi-a îndeplinit așteptările, i-am dat retur în termen de 14 zile de la plasarea comenzii, toate bune și frumoase până aici. Primesc mai apoi după câteva zile un mail prin care mi se spunea că se va opri un așa numit cost de diminuare pentru că am activat dispozitivul. Prima oară m-am gândit că poate s-a defectat pe drum, dar nu, ei acolo în termeni și condiții au o tâmpenie pentru lucru ăsta. Am vorbit cu ei prin mail-uri și n-am rezolvat absolut nimic, m-am ales cu 1571 de lei pe minu din suma respectivă numai pentru că am activat dispozitivul. Fac după plângere la ANPC, sun, vorbesc, iar sun, iar vorbesc, după 30 de zile primesc răspunsul. Reclamația mea este luată ca întemeiată și mi se spune că se va ajunge în instanță. Îl întreb pe comisarul de caz în ce interval de timp mi se vor returna restul de bani, el zice că asta va decide numai instanța. Aveți idee cât timp va lua să ajungă în instanță și să se rezolve cazul?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de instanta, ca asemenea procese costa bani multi si pot dura 1-2 ani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cine stie, luni de zile.

| Crackman a răspuns:

Luni de zile