| Anonimul151 a întrebat:

Vineri, am comandat ceva de pe acest site : https://happykoala.ro/collections/toate-produsele

( HappyKoala )

Am comandat de pe acest site, deoarece produsul pe care l am comandat nu îl găsisem în altă parte.

Luni și Marți, curierii cel mai probabil n-au lucrat, deci probabil nu au expediat coletul. Însă, când am plasat comanda pe site-ul acela a fost ora 11:00, deci dacă lucrau și cei de la site și cei de la curierat puteau să îl expedieze în aceeași zi, dar n-au
facut-o.
Nici astăzi că e miercuri nu au făcut-o.

Am trimis email-uri, la care nu am primit răspuns.
Ieri, am sunat iar robotul mi-a spus: "Toți operatorii noștri sunt ocupați ", "Vă rugăm să așteptați să fiți preluat de către un operator." Iar după : " Apelul dvs a fost înregistrat.", Veți fi contactat în 24 ore". Și apelul a fost închis automat. Nu am fost contactat de absolut nimeni de la acest site, și au trecut 24 ore.

Din moment ce au operatori, de ce nu au lăsat să răspundă cineva? Oare e ceva la mijloc ( adică au ei ceva probleme cu firma sau sunt țepari )? Deja mi se pare foarte suspect acest site, din moment ce nimeni nu răspunde nici la telefon nici la mail-uri. Și nici nu expediază comanda.
A comandat cineva de pe el?

În cazul unui retur ( dacă primesc coletul ), și produsul nu e în regulă, dacă cei de la această firmă nu răspund ar trebui să i-au legătura cu cei de la ANPC nu?

Nu am mai primit nici un mail de actualizare a comenzii.

Doar mailul de confirmare a comenzii de vineri, de când am plasat-o.

4 răspunsuri:
| BullseyeShot a răspuns:

Am vizitat site-ul şi totul pare a fi o țeapă curată. Au reduceri prea mari (dar poate că nu şi reale) la aproape toate produsele. Dacă ar avea într-adevăr acele reduceri, ar trebui să intre în faliment, pentru că nu prea ar face deloc profit.
Deci există 3 posibilități:
1. Reducerile nu sunt reale, ci fix cam atât costă de fapt produsele.
2. Totul e o țeapă curată şi nu primeşte nimeni produsul "comandat".
3. Produsele sunt replici sau sunt de cea mai slabă calitate.

| Anonimul151 explică (pentru BullseyeShot):

Asta mă gândeam și eu. Inițial nu am vrut să comand de pe acest site, pentru că am bănuit că ceva este în regulă cu el, însă cum nu am găsit același produs pe alt site, a fost nevoie să comand de aici. Însă, noroc că nu am plătit cu cardul. Ci am ales metoda de plată ramburs.

| Anonimul151 explică (pentru BullseyeShot):

Acum câteva ore după ce am postat răspunsul anterior, am primit email că comanda a fost expediată. Am primit AWB-ul, însă nici nu știu cu ce firmă de curierat va veni. Pentru că nu scrie. Scrie doar awb-ul.
Cum deja mi se pare ciudat, mă gândesc să refuz coletul pentru a evita problemele ( în caz că vor fi), pentru că dacă nu ii pot contacta, nu voi putea returna coletul.

| BullseyeShot a răspuns (pentru Anonimul151):

Exact.