| Blackseid a întrebat:

Buna TPU
Am si eu o problema cu firma de energie electrica Enel.De vreo 2-3 saptamani se tot intrerupe curentu de vreo 3 ori pe zi.I-am sunat si au spus ca au avut de lucru ca ei nu stiu cand pot aparea pene de curent etc. astea is aberatii si vrajeli.Au facute reclamatii de nenumarat. Unde pot face o reclamatie undeva sa se ia de enel si sa se rezolve cat de cat treaba ca asa nu suntem bagati in seama si ni se prajesc calculatoarele in casa.

1 răspuns:
| DakotaRoyse a răspuns:

La Protecţia Consumatorului, zic eu. V-aş sugera să vă mai interesaţi pe internet în legătura cu asta, cum se face o reclamaţie la ei şi unde mai exact în oraşul dumneavoastră, eventual aţi putea să încercaţi să mai vorbiţi cu cei de la Enel, zicându-le că dacă nu rezolvă ceva mergeţi la ANPC, poate o să facă ceva. V-aş mai sugera şi să mergeţi împreună cu alţii locatari care au probleme asemănătoare, şi să depuneţi toţi cereri.