| Floryn9 a întrebat:

Care este furnizorul principal de energie electrica? E-on sau Enel?
Am fost la E-on dar de câțiva ani m-am mutat la Enel. Oare am făcut o greșeală?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Din cate stiu sunt companii diferite.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa poti sa te intorci inapoi ca enel va pleca din Romania.

Momentant cel mai important furnizor de energie electrica din Romania este Hidroelecrica.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu exista un furnizor principal,fiecare zona istorica(Moldova, Transilvania, Muntenia, Oltenia etc ) are un furnizor "preferat"
Mai sunt și alți furnizori de energie, nu doar cei menționați de tine.
Pai din moment ce te-ai transferat de la eon la Enel, ar trebui să-ți fi răspuns la întrebare.Din moment ce vezi cam cat de costa lunar factura.