| McXeroLm a întrebat:

am si eu o problema, nu imi merge Stand By de la calculator, nu stiu ce are, deci dau la >StartInchidere >Computerapare pe mijlocul ecranului dreptunghiul cu cele 3 obtiuni : Stand By || Inchidere || Restart.
Dau pe Stand By, Desktopul se inchide dar unitatea continua sa functioneze, adica sta aprinsa, ce este de facut? Dau funda; o3

2 răspunsuri:
| McXeroLm explică:

Da dar inainte se oprea si unitatea nu mergea ca si cum ar fi calculatorul aprins.

| BogdanS a răspuns:

Pai asa trebuie sa si fie. Butonul rosu sta mereu aprins pentru ca stand-by inseamna starea de veghe.Nu te speria, asa este si normal sa se intample.Stand-by presupune economisirea de energie, adica consuma mai putin dar ea inca sta aprinsa.