| FumulTigarii a întrebat:

Buna TPU :* Am si eu o problema.Pe 18-19 februarie am simulari la romana si matematica si am inceput sa ma pregatesc.Chestia e ca am gasit un exercitiu de matematica care nu imi mai aduc aminte cum se rezolva sad. Asta e A={x apartine Z / x+4/x+1 apartine Z}.Nu mai imi aduc aminte deloc cum se fac astfel de exercitii crying.Va rog cine poate sa imi rezolve si mie exercitiul asta si un posibil site de unde sa mi le readuc aminte, FUNDA! happy
P.S scuzati categoria happy

Răspuns Câştigător
| quantshop a răspuns:

Exercitii rezolvate - video - gratis - gasesti pe http://www.youtube.com/user/RezolvariMatematica

Poate te ajuta sa recapitulezi materia pentru admitere...

1 răspuns:
| Lalex99 a răspuns:

Trebuie sa gasesti toate valorile intregi x pentru care (x+4)/(x+1) e intreg.