| andreimazureac a întrebat:

Buna tpu.Am un card de la BCR si din greseala l-am rupt.Banda aia neagra si cipu ala nu-s afectate nu-i rupt acolo e rupt in doua pe lungime aproape de marginea cardului.Si am de scos niste bani si ma gandeam sa lipesc cardul cu picatura.ce ziceti e bine daca incerc asa?

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

Daca poti sa il faci bine, da, e ok, dar daca e o problema si ti-l retine bancomantul? Daca ai nevoie de bani, mergi la ghiseu, la banca respectiva la orice filiala si poti face extrageri si de acolo, in plus cu ocazia asta poate iti reinoiesc si cardul, nu stiu la BCR cum e, dar la BRD de exemplu e gratis aceasta eliberare de card pe motiv ca s-a deteriorat.

| andreimazureac explică (pentru antimulte):

Am fost la ghiseu si am scos cu buletin si costa 8 lei sa scoti si sa refaci cardul costa 20 lei.costa mult fata de BRD care zici cai gratis.

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu-l lipi. Te duci la banca si ti-l schimba.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Incearca - l asa cum e, daca nu se poate, scoti cu actul de identitate si soliciti unul nou

| 83Cosmin a răspuns:

Mai bine cu niste scoci, cu picatura sa nu agate in bancomat.