| prettygirl16 a întrebat:

Am un laptop Dell Inspiron Mini 1012 si are Windows 7 Starter. Vreau sa schimp poza de pe desktop, dar nu pot. E din cauza Windowsului? Ce pot sa fac? Funda. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| SuicideSilence a răspuns:

Da, este din cauza windows-ului.
windows 7 starter si home basic in mod nativ nu suporta personalizare. pentru asta trebuie sa instalezi un mic program care se numeste unlock aero.
de aici il poti descarca: http://winaero.com/download.php? view.13

dupa download rezulta o arhiva. aceasta se extrage, iar apoi click dreapta pe executabil -> run as administrator (f imporntant) astepti cateva secunde si o sa iti apara "personalize" atunci cand dai click dreapta pe desktop. dar o sa finctioneze numai dupa un restart

1 răspuns:
| tr3ig a răspuns:

De ce nu te lasa, ce zice, ce face?