| Catheryne a întrebat:

Am un leptot marca Toshiba de 1 an, dar de cateva zile imi apare mereu in dreptul baterii(si atunci cand este pusa la curent si cand nu este la curent) un X si-mi spune: "Consider replacing your battery". Oare trebuie sa-mi inlocuiesc bateria sau nu stiti care o fi cauza?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Una ori mai multe celule sunt moarte, ai nevoie de un electronist sa le inlocuiasca, acasa nu poti pentru ca au memorie si nu o sa-ti citeasca elementii schimbati fara anumita masuri.
Tinerea in soare este inutila si riscanta, risti ca bateria sa explodeze prin ambalarea termica si ambalarea termica oricum scurteaza viata acumulatorului riscand sa-l afectezi mai rau.
cat despre tinere si-n sare, este iar inutila, sarea ataca componentele electrice si electronice, nu urma indicatiile!

4 răspunsuri:
| rolly3342 a răspuns:

Of course.

| rolly3342 a răspuns:

Mai e solutie.scoate bateria, tine-o 5 ore la soare, si dupa aia tine-o 5 minute in sare(doar sa fie acoperita).

| rolly3342 a răspuns:

Hai mah asculta-ma.

| AndreyutzZ_9616 a răspuns:

Salut.Da trebuie s-o schimbi si mie mi-a facut asa. Funda?