| levi_9805 a întrebat:

Am varsta de 15 ani 170 cm si 75 de kg, vreau sa va cer parerea ar trebui sa slabesc? daca da spuneti-mi cea mai usoara forma de a slabi, multumesc anticipat.straight face (FUNDA+VOT )winking

Răspuns Câştigător
| CupY a răspuns:

Cea mai ușoară nu înseamnă cea mai sănătoasă. Și presupun că sănatate cauți. Pentru că la ce ți-ar folosi să fii slabă și în spital.

Cea mai bună cale este să cauți cărți cu titlul mânânc să slăbesc. Organismul se echilibrează singur atâta timp cât este hrănit corect. La fel trebuie să știi și despre aciditatea și bazicitatea mâncărurilor. Trebuie să mâncăm 70 bazic și 30 acid vara și iarna se schimbă puțin ponderea.

În rest daca nu te mulțumeste ce am scris. Caută pastile. Sunt de toate felurile și neamurile. Însă trebuie să găsești puterea în tine să lupți cu cauza greutății tale nu să combați efectul, pentru că nu rezolvi nimic.

Vorbesc din experiență fratele meu și aschimbat radical greutatea prin dieta pe care o mânâncă. însă nu spera că în 1 lună vei rezolva. Durează timp la fel cum durează să te îngrași. Pentru a-ți menține sănătatea.

Succes!

2 răspunsuri:
| SindyR a răspuns:

Pai ar cam trebui sa dai jos... cel putin 5 kg... parerea mea. Eu zic sa iti faci abonament la sala sa mergi si sa nu mananci dupa ora 6. In doua luni poti scapa de ele. Asta e o forma usoara de a scapa de kg in plusbig grin. Bafta!

| AdeElLl a răspuns:

Da ar trebui s slabesti mult cam 15 kg si cel mai usor lucru e sa mananci sanatos si sa faci mult sport asa am slabit eu am dat si burtica si soldurile dar si kilogramele in plus acum am 45kg la 1.62 si e foarte bine