| Elena1396 a întrebat:

As dori daca se poate sa ma ajutati cu o informatie! Cei care au dat bacalaureatul din biologie si matematica imj pot spune ce subiecte au fost? Trec pe clasa a XII-a si acum cand vine vacanta as dori sa invat cat mai mult pentru a promova! La romana ma descurc, dar am o problema:invat mecanic si nu ma prea pot dezobisnui.....multumesc anticipat! Voi acorda fundita celor care ma vor lamuri concret!

Răspuns Câştigător
| JaysYang a răspuns:

In primul rand sunt in clasa a XII a am dat simulare la romana biologie si matematica.La biologie am avut biologie vegetala si animala adica materia din clasa a IX a si a X a iar anatomie clasa a XI si a XII a, am sa iti dau un exemplu de subiect.Iar la matematica la subiectul I materie de a IX a si a X a logaritmi operatii cu radicali progresii geometrice aritmetrice etc. Subiectul 2:Matrici determinanti legi de compozitie sau polinoame. Subiectul 3: limite derivate integrale etc am sa dau exemplu de varianta si aici. Astea fiind spuse sper ca te am ajutat http://www.gandul.info/......12455.html astea is la biologie
http://www.hotnews.ro/......sa-xii.htm si romana daca te descurci nu mai pun daca vrei iti pot da si la romana.

| Elena1396 explică (pentru JaysYang):

Iti multumesc mult pt.informatii! Ar fi minunat daca mi-ai spune si la romanahappy

| JaysYang a răspuns (pentru Elena1396):

Cu placere uite aici si subiectele la limba romana romana. http://adevarul.ro/......index.html

| JaysYang a răspuns (pentru Elena1396):

Trimite si mie daca vrei te rog cateva melodii din repertoriul tau prin mesaj privat eu nu pot trimite mesaje multumesc frumos pentru raspuns.

| Elena1396 explică (pentru JaysYang):

Cu mare drag! Sper sa iti placa!happy

| Elena1396 explică (pentru JaysYang):

Multumesc pt.raspunsuri si fundita!

| JaysYang a răspuns (pentru Elena1396):

Cu mare placere si multumesc si eu eu pentru melodii uite am si eu o recomandare sper sa iti placa melodia https://www.youtube.com/watch?v=Vtdow1bk4K0 sunt mai multe dar asta imi place O seara placuta si tie.

| Elena1396 explică (pentru JaysYang):

E super frumoasa! Te rog mai doresti sa imi trimiti atunci cand poti melodiile care iti plac?
Este exactul pe placul meuhappy
Tie ti-au placut? Mai doresti sa iti trimit melodii?
Iti spun din suflet si sincer ca o melodie de asta e mult mai valoroasa decat toate melodiile din lume.
Si eu scriu poezii despre Dumnezeuhappy
Cred ca am o noua sursa de inspiratie....stiu cum sa fac o poezie asemanatoare acestei melodiihappy
Acum vreau sa o descarc fiindca o ador.Multumesc!

| JaysYang a răspuns (pentru Elena1396):

Da am sa iti mai trimit da mi-au placut mult melodiile poti sa mai trimiti daca ai timp si doresti multumesc frumos.

| Elena1396 explică (pentru JaysYang):

Ma bucur ca ti-au placut!
Voi intra mai tarziu si iti voi mai trimitehappy

| JaysYang a răspuns (pentru Elena1396):

Multumesc frumos

| Elena1396 explică (pentru JaysYang):

Cu mare placere!

| JaysYang a răspuns (pentru JaysYang):

Cu placere nu face nimic am sa iti mai trimit cand am timp.

| Elena1396 explică (pentru JaysYang):

Foarte frumoase! Multunesc!