| Cosmincozo a întrebat:

Buna TPU.Ce e de facut daca din greseala am dat restore si nu am vazut ca pe acelasi buton este si update? dupa am incercat multe metode ba cu redsn0w ba cu SAM. dar tot nu imi recunoaste cartela(NO Service). Aveam 5.0.1 jaibreak si am vrut sa ajung la 5.1.1 jaibreak.

Răspuns Câştigător
| Gabitech a răspuns:

Parerea mea ca trebuia sa citesti cateva tutoriale inainte sa faci treaba asta. Cand dai restore el isi face restore+update pentru a face pur si simplu doar restore fara update apesi de la tastatura SHIFT si pe urma dai click pe restore. Ce ai facut tu acum cu parere de rau iti spun ai facut update la telefon iar el a devenit blocat in reteaua in care a fost initial. vezi in settings /general/info ce iti apare la versiune si firmware modem (daca ai versiune 5.1.1 9B206 si firmware 04.12.01) din pacate poti folosi telefonul doar ca ipod in caz ca e iphone 4. Daca e 4s sau alt model iti poti cumpara geveysim (turbosim). inapoi nu poti sa faci restore daca nu aveai activare cu sam deja salvata ulterior. in speranta ca am fost destul de clar, te salut cu respect

| Cosmincozo explică (pentru Gabitech):

Da versiunea 5.1.1 9b208 si da acel firmware, iti multumesc foarte mult pentru raspuns. Doar ca sa fiu sigur nu mai este nici o scapare de aici?

1 răspuns: