| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot se poate scoate mesageria vocala de la cosmote?"mentionez ca am abonament" happy

Răspuns Câştigător
12 răspunsuri:
| dorikut a răspuns:

Pentru dezactivarea căsuței vocale va trebui să apelezi ##002#, de pe SIM-ul pe care vrei să dezactivezi căsuța vocală.

ATENȚIE! Acest lucru va dezactiva și serviciile "Apel pierdut" și "Notificare prezență".

Pentru a reactiva serviciul "Apel pierdut" (cel care te anunță că ai avut un apel, atunci când ai telefonul închis, nu ai semnal sau ești angajat într-o altă convorbire) trebuie să apelezi succesiv următoarele numele:

**62*178#
**67*178#

Pentru a activa serviciul "Apel Pierdut" împreuna cu serviciul "Notificare Prezență" (care îi anunță pe cei din COSMOTE care te-au sunat când aveai telefonul închis ca ai redevenit disponibil pentru a fi apelat), ai două opțiuni:

Varianta 1:
Apelezi următoarele numere scurte:
**62*180#

Varianta 2:
Trimiți un SMS cu textul "A NP" (fără ghilimele) către 1234.

Pentru orice întrebare/problemă referitoare la serviciile Cosmote, poți apela oricând 1234 (Serviciul de Relații cu Clienții).

Bye-Bye! happy

| Xenya a răspuns (pentru dorikut):

Multumesc mult! Imi pare rau ca nu iti pot da si tie fundita! Pacat ca nu am doua!

| dorikut a răspuns (pentru Xenya):

Nicio problemă. Mă bucur că răspunsul meu îți este de folos.winking

| Fuchii a răspuns:

: ) Te duci la Germanos si iti dau ei un numar la care sa suni.Ii spui persoanei ...si iti trimite un sms ca ti-a scos mesageria

| Xenya a răspuns (pentru Fuchii):

Mai...dar nu erau acele numere scurte la care sunai si iti dezactivai mesageria? Eu asa imi aduc aminte ca faceam la Orange, sau la cosmote nu e cu numere scurte? tot incerc sa aflu ce ceva vreme!

| Fuchii a răspuns (pentru Xenya):

Pai nu cred...adica tatal meu s-a dus si a intrebat si i-a dat un numar de telefon.

| gheorghe69 a răspuns:

Pe mine m-a ajutat asta http://www.chestiiutile.com/......i-cosmote/
merci inocentboy.

| MihayG a răspuns:

Poti suna la ei,, sa iti scoata ei casuta volaca

| Xenya a răspuns (pentru MihayG):

Multumesc mult pentru ajutor! Am reusit de ieri!

| MihayG a răspuns (pentru Xenya):

Ok