| Ivonaa a întrebat:

Bună TPU!

Dacă am intrat la facultate pe loc de taxa, as putea trimite pe cineva sa plateasca si pentru mine si sa completeze formularul pe care ei îl cer ei pe lângă?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate sa plateasca altcineva dar formularul trebuie sa-l completezi si semnezi personal.

| 28cosmin a răspuns:

De sigur poate plăti alt cineva în locul tău, dar formularul va trebuii să fie completat și semnat de tine personal, iar dacă tot te duci la completarea formularului și semnarea acestuia de ce să nu plătești pe loc facultatea cu taxă, Logic nu?

Iar recomandarea de fiecare dată este să te duci tu personal să plătești facultatea pentru a nu te trezii că persoana căruia i-ai dat banii să nu facă alt ceva cu banii pe care tu i-ai dat pentru ați plătii facultatea, și să te trezești că nu ai plătit facultatea sau că te va da afară deoarece nu ți-ai plătit facultatea. Deci recomandarea mea personală este să îți plătești de una singură facultatea, ca să nu ai probleme din pricina că nu ți-ai plătit facultatea.

| Elena888 a răspuns:

Fai si o imputernicire notariala ca sa nu te trezesti cu surprize. Succes!