| Naaughty a întrebat:

De ceva vreme am facut o alergie la tot ce inseamna detergenti (sapun, dero, substante active de curatare... in principal la tot ce inseaman substante de curatare chimic). Acum folosesc numai produse facute din plante naturale, care nu au absolut deloc sapun/detergenti.

Va rog sa ma ajutati, as dori sa folosesc un balsam, conditioner pentru parul meu. mi-ati putea spune ce anume as putea folosi si care nu sa nu aiba deloc detergenti/sapun?

Sau macar sa-mi spuneti gama la care sunteti sigur ca nu folosesc detergenti.

Multumesc anticipat;

5 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

La alergolog, care intai va testa ce substante iti intretin alergia, apoi vei urma un program de desensibilizare; dureaza pana te vei vindeca(intre 6 luni si-un an) dar cred ca merita.Numai bine.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Otet in apa de clatire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si nu te tratezi pentru aceasta alrgie? Iti a fi forte greu sa continui asa toata viata.

| Naaughty explică:

De cand se pot trata alergiile?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Naaughty):

Nu mi-ai raspuns direct si nu am avut notificare. Da, alergiile se trateaza. Cum iti spune Mihaela1964, mergi la alergolog. Dar si salina ti-ar putea face bine. Daca le combini, succesul e garantat.