| Naaughty a întrebat:

Salut
A aparut recent un sapun Dove (cel putin aici unde stau eu abia a aparut), se cheama pure&sensitive - pe el scrie ca e hypoallergenic - Dar nu stiti, contine detergenti/sapun/agenti de curatare (care se gaseste in orice sapun care nu e alergenic)? Am o alergie la tot ce inseamna detergenti+agenti de curatare; de cand am alergia folosesc numai sapun facut in casa. tare m-as bucura daca as putea folosi dove-ul.

Va las aici ingredientele:
Sodium Lauroyl Isethionate, Stearic Acid, Sodium Palmitate, Aqua, Lauric Acid, Sodium Isenthionate, Sodium Stereate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Palm Kernelate, Glycerin, Sodium Chloride, Zinc Oxide, Tetrasodium EDTA, Tetrasodium Etidronate, Alumina, Cl 77891
-funda-

Răspuns Câştigător
| CatalinahoneyX a răspuns:

Pai de multe ori nu este adevarat ce scrie pe eticheta, ce contine. etc... Dar din cate stiu marca,, Dove" este una foarte buna. Nu cunosc pe nimeni care s-a plans de el! Eu zic sa folosesti un Dove original! funda? :X

2 răspunsuri:
| XD_Anne_1996 a răspuns:

Păi dacă pe ingrediente nu este scris : Agenți de curățare, detergenți sau săpun, înseamnă că nu are. Fundă? happy

| XD_Anne_1996 a răspuns:

Păi dacă pe ingrediente nu scrie : detergenti/sapun/agenti de curatare înseamnă că nu are. Fundiță? :3