| Edyss10X a întrebat:

De fiecare data(aproape) cand instalez ceva, imi apare alt motor de cautare decat google. Cum pot sa fac ca motorul meu de cautare sa il schimb/fac in google?

Răspuns Câştigător
| TzZaCKe a răspuns:

Banuiesc ca ai Google Chrome asa ca in dreapta langa URL sunt 3 linii une peste alta.Bun dai pe liniile alea si dai pe settings. Dupa ce ai dat pe settings trebuie sa fie acolo,, ON STARTUP '' si acolo sunt 3 casute asa ca dai pe ultima : Open a specific page or set of pages dupa ce ai dat pe ea o sa iti apara pe ce pagina intra cand deschizi browseru si iti pui ce pagina vrei tu dar numai una daca ai mai multe le stergi. Bafta

| Edyss10X explică (pentru TzZaCKe):

Mersi, dar chestia asta o pot face si la Fila Noua? Adica si atunci cand dau click pe ea sa-mi apara tot google?

| TzZaCKe a răspuns (pentru Edyss10X):

Da..cand il deschizi o sa iti apara google.ro (sau ce pagina ti-ai pus) si cand deschizi o fila noua se va deschide pagina pe care ai pus-o.Cred ca am scris gresit dar laughing soartabig grin

6 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

In primul rand fi atent la ce instalezi, dibifeaza orice casuta legata de search engine si tool bar...
Si ca sa schimibi din nou in Google cauta in setarile de la browser (depinde ce browser ai, nu stiu la toate cum sunt setarile).

| Edyss10X explică (pentru introduaicinumele):

Eu folosesc de obicei Google Chrome.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi aici, iti arata pas cu pas ce trebuie sa faci :http://browsers.about.com/od/googlechrome/ss/chromehomepage.htm

| MCG a răspuns:

Click dreapta in bara de jos de la windows, proprieties si apoi dai la start menu si customize...si acolo alegi browser de internet! Pagina principala o alegi de la setari din browser la sectiunea "homepage"