| Andrei117 a întrebat:

Este vreo problema daca pun coolerul placii video la maxim? acum el foloseste 50% din viteza, lui este vreo problema daca il pun la 100%?

Răspuns Câştigător
| introduaicinumele a răspuns:

Daca este silentions nu e nici o problema, daca este galagios, depinde, cata galagie face. Daca te deranjeaza zgomotul poti sa-l ungi cu ceva (exista o solutie, dar nu mai stiu exact cum se numea), sau sa-l cureti.
Si daca placa video e prea rece, nu-ti fa griji! La mine PC-ul are cam tot timpul 35 grade la CPU si maxim 40 video cand ma joc pe detalii maxime si nu s-a intamplat nimic.

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Poti sa il dai linistit la maxim ca nu se intampla nimic, doar scad temperaturile

| AndrewBa a răspuns (pentru Intruder19):

Scad temperaturile, dar zgomotul daca nu este un cooler bun, s-ar putea sa se auda nasol, adica nasol, sa se auda tare, dar daca ai cooler bun, da-l la maxim!