| Izabella97777 a întrebat:

imi puteti spune si mie la profilul de filologie ce materii se fac mai exact? la ce materii se dau teze? este mult de tocit? funda:*

Răspuns Câştigător
| allylex a răspuns:

Se dau teze la romana, istorie sau geografie la alegere, engleza si latina. Matematica se face doar pana in a 10-a.

5 răspunsuri:
| MarianaMadu a răspuns:

Nu o sa iti spun la ce dai teza pentru ca ti s-a spus deja big grin...o sa intru si eu anul acesta la filologie si m-am interesat la toate sursele posibile despre acest profil. Toti m-au sfatuit sa intru aici pentru ca imi place sa citesc si pentru ca se pune amprenta mult pe acest lucru la filologie. Din punctul meu de vedere avantajele ar fi urmatoarele: scapi de mate, fizica si chimie din clasa a 11-a; se pune mare accent nu numai pe citit ci si pe interpretarea a ceea ce citesti si expunerea parerii tale, iar acest lucru cred ca e un mod prin care putem sa capatam incredere in noi si nu in ultimul rand, la sfarsitul liceului avem multe optiuni in ceea ce priveste facultatea, cariera si viitorul nostru.
Tot din punctul meu de vedere dezavantajul ar fi latina tongue...
Cred ca toate "cercetarile" mele despre acest profil vor fi in zadar pentru ca, pana la urma, cel care conteaza e profesorul si modul lui de a te face sa iubesti o materie...
bafta la liceu happy

| MarianaMadu a răspuns (pentru MarianaMadu):

...si scuze ca am mers pe langa subiect big grin

| Izabella97777 explică (pentru MarianaMadu):

Multumesc pentru informatii...foarte interesantthinking:*:*

| MarianaMadu a răspuns (pentru Izabella97777):

Cu placere happy

| ZCXCV a răspuns:

Din punctul meu de vedere nu este de tocit.In mare parte este romana si limbi straine, matematica foarte putina.Nu stiu exact la ce materii se dau teze, decat sa zic o prostie mai bine nu sic nimic...