| an0nymus a întrebat:

pana la urma se pune in aplicare ACTA?

Răspuns Câştigător
| CoraPersefone a răspuns:

Se pune pe naiba! daca se inchide youtube, Google da faliment, nu o sa lasa astia de la google sa se intample asa ceva! nu va mai agitati atata!

| 0rlando a răspuns (pentru CoraPersefone):

Google nu o să dea niciodată faliment. Nu google.com este sursa lor de venit, nu uita că google.com este gratuit, ei au sistemul de operare Android plus multe altele.
ACTA a fost semnat de 22 de țări din Uniunea Europeană, Olanda, Estonia, Cipru, Slovacia şi Germania se opun tratatului, dar asta nu înseamnă mare lucru, pentru majoritatea site-urilor sunt bazate in SUA, de unde a pornit ACTA.

| CoraPersefone a răspuns (pentru 0rlando):

Youtube e cumparat de google. In fine, astea-s chestii care le-am auzit si eu! oricum pe mine personal nu ma afecteaza, pentru ca eu inca sunt de moda veche si ascult muzica de pe CD uri originale cumparate de mine...nu ma prea impersioneaza muzica din ziua de azi; cu atat mai putin filmele piratate de pe net! eu merg la Cinema, e mult mai placut. in rest, tot cred ca nu se va aproba legea! prea multi ar avea de [pierdut! google nu e chiar atat de gratis pe cum credem noi! gratis pentru noi, utilizatori de rand, da, este!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu se stie cu exactitate daca va fi asa.

| Haster a răspuns:

Daca vor sa ramana fara site-uri... laughing probabil ca da happydeja au inceput baietasii sa le crape unu cate unu

| an0nymus explică:

Nu ar trebui sa uitam de tweeter si facebook.si da poate youtube-ul e cumparat de google dar 92%din filmuletele de acolo nu-s originale

| yonutzjo a răspuns:

Youtube si google nu o sa se inchida -_-, DAR, youtube va pierde cel putin 90% din videoclipuri(vor fi sterse iar cei ce le-au facut vor primi amenda din cauza melodiilor folosite "ilegal") iar google...multe site-uri vor disparea iar google va fi cam...nefolositor? cred ca asta e cuvantul cel mai bun.SI MA TEM CA ROMANIA A SEMNAT TRATATUL, deci nu stiu cum sa o zic dar ne-am cam ras.Dar nu va speriati oameni buni happy, inca exista Revolutie nu? Doar ca trebuie sa fie mondiala ca sa revina totul la normal daca se aproba.