| allasunshine a întrebat:

Plec cu avionul in 2 saptamana (blue air) pentru 3 zile, deci nu imi voi lua bagaj la cala, intrebarea este am voie in bagajul de mana cu machiaje (jur, fard, fond de ten, rimel) daca le declar? am auzit niste chestii cum ca as putea sa le sigilez in pungute sau ceva de genu HELP plss :-s am nevoie de ele big grin ceva concret de la cineva care stie

Răspuns Câştigător
| kiki22 a răspuns:

Eu am fost de multe ori cu avionu` si mi-am toata trusa de make-up (ceea ce inseamna tone), si nu mi-a zis nimeni nimic. Sa nu ai fixativ, acetona, oja, etc... in rest poti sa iti iei ce vrei. Nu trebuie` sa le sigilezi, le poti lua intr-un portfard, sau in ce le porti tu de obicei. Te pup.

2 răspunsuri:
| lovepeachgirl97 a răspuns:

Da, ai voie. Insa ele trebuie impachetate, si sigilate. In plus, ai grija la sticlutele cu lichid. Nu ai voie mai mult de 100g/sticluta. Cel mai bine le pui intr-o punga din aia care are un "fermoar". Zbor placut!

| allasunshine explică:

In bagajul de mana le-ai luat (adica cel care il iei cu tine in avion )? :-s