| Motz_Andrei_1998 a întrebat:

Buna TPU.Revin cu o intrebare si anume ce parere aveti despre SAMSUNG A51 iar daca ati facut update cum reactioneaza la update? Doresc sa schimb telefonul si nu ma pot decide intre a50 sau a51

Răspuns Câştigător
| OttoVonAegyssus a răspuns:

A51, materiale asemănătoare, ecran asemănător, procesor asemănător, vine cu Android 10, One UI 2.1, dar îi poți da update și la A50, cu timpul probabil va primi mai puține update-uri decât la A51, dacă te interesează camerele pe A51 sunt mult mai bune, chiar filmează in 4k@30fps și în 1080@120fps față de 1080@30fps pe A50, baterii asemănătoare.

Deci, dacă te interesează camera, ia un A51, dacă nu, fă o economie și ia un A50

Comparație

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9554&idPhone2=9963

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele sunt bune, fac poze clare, nu au lag, jocurile ruleaza bine.A51 e mai nou si poate ca e si msi performant, are un design mișto! Unii zic ca e ca un aragaz laughing