| EllyCA a întrebat:

voi mergeti cu colindul? daca da, cu ce? pe cat se merge?

Răspuns Câştigător
| Alle15 a răspuns:

Poi eu merg asa:
pe 23 Decembrie seara merg cu :Buna dimineata la Mos Ajun
pe 31 decembrie dimineata se merge cu :plugul mare
pe 31 Decembrie seara merg cu:plugusorul
pe 1 ianuarie de dimineata cu: sorcova
SI CU STEAUA NU SE MAI OBISNUIESTE SA SE MERAGA LA MINE!
da tot pe 1 ianuarie seara se merge cu steaua (nu pra se mai merge)

Bafta!

| andreiboss31 a răspuns (pentru Alle15):

Si se merge si pe 24 si cateodata in dimineata de 25.

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu merg pentru ca nu mai sunt copil mic si pentru ca nici in Romania nu ma aflu

| Ady00pk a răspuns:

Se merge in seara de ajun si in seara de revelion!happy Sarbatori fericitehappy

| Isabelamaria21 a răspuns:

Maine seara se merge cu buna seara

| mmary a răspuns:

Se merge pe 24 decembrie.happyin ajunul craciunului:Xhappycu steaua.si cu colindele cunoscute

| ancutsa410 a răspuns:

Eu una nu ma duc...nu mai sunt la varsta aia frumoasasad ce imi placea si mie sa merg cu colindul.pfff...in finehappy poiii in primul rand iti cauti un grup si mergeti sa colindati pe altii.
pe data de 24 decembrie{ajunul craciunului}
ps: sa nu mergi cu colinda doar cu fetele, sa fie cel putin un baiat cu voihappy

| ştrumf_8528 a răspuns:

Pe 24, in Ajunul Craciunului se merge cu colinda. :*

| bxxt a răspuns:

Hi! eu merg.prima data pe 23 decembrie(cu colindita. adica canti aia cu am plecat sa colindam.sau ceva cu foaie verde.) dupa aia pe 25, de craciun (cu steaua ) si dupa aia de revelion.succes!

| BlackTear a răspuns:

Da, eu merg, se merge maine, 23 decembrie.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe 25

Sarbatori Fericite!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se merge pe 23 decembrie. Ce facem de colind uitam, cel putin eu pentru ca sunt mereu praf cand vin acasa!

| monia a răspuns:

Se merge maine seara, si se canta colinde

| Antogirl a răspuns:

23 Decembrie seara merg cu :Buna dimineata la Mos Ajun

pe 31 decembrie dimineata si seara cu:plugusorul

pe 1 ianuarie de dimineata cu: sorcova
pe 1 ianuarie seara :cu steaua

| Emii_7808 a răspuns:

Eu cred ca voi merge cu colindul pe 24. As merge cu un colind foarte frumos. il poti asculta online si sa-l inceti. nu e greu : Colinde, colinde e vremea colindelor. http://www.youtube.com/watch?v=tZzpQIzOuO4

Poti merge pe 25 cu : " Astazi S-a nascut Hristos "

| GreenLine a răspuns:

Da eu merg de 4 ani cu colindele deci stiu mai bine:
-pe 23 se merge cu mos ajun
-pe 25 cu steaua
-si in noaptea de revelion cu plugusorul

| d2o3r5 a răspuns:

Merg la tara cu colindul, e mult mai frumos si mult mai cu spirit de craciun. in 24 noapte, parca atunci e prima seara de colind.
Sau poate vrei sa mergi ziua laughing)

| Bambii a răspuns:

Da, eu merg chiar azi big grin Ziceau unii ca se incepe de pe 1 Decembrie dar nu faci nici un ban... sad daca vrei mergi de pe 22-23-24 big grin eu asa stiam ca se merge :X:X:X:X:X

| R3bel a răspuns:

Eu nu cred ca am sa merg anul acesta...
Poti sa mergi cu colindul din data de 24 decembrie, de ajunul Craciunului.

| PlayMusic a răspuns:

"Colindul" nu are o limita de varsta.Te poti duce oricand sa colinzi, bine, dar daca mergi peste 25 de ani sa zic tongue, e frumos sa mergeti in grup ( in ziua de ajun si de craciun). Ce pacat ca multi tineri in ziua de azi considera ca mersul cu colindul e-o 'rusine'... Unde e traditia de altadata straight face?