| beatriceex a întrebat:

vreau sa dau la liceul pedagogic din Suceava ( Mihai Eminescu ) si am citit cateva informatii de pe net pentru probele de aptitudini si nu stiu sigur ce sa fac. Sunteti la acest liceu, sau stiti cateva informati utilitare sau este greu? Mi-e frica ca daca o sa dau o sa fiu respinsa. Aveti cateva informati de acolo, este greu, este mult de invatat? Pfff sad, a rog fiti seriosi. Dauu fundiitsa.

1 răspuns:
| Radulescu_Oana_1997 a răspuns:

Buna Beatrice, de obicei, pentru a intra la liceele pedagogice trebuie sa dai niste probe cum ar fi probe sportive, trebuie sa desenezi ceva(asta este tot o proba), un test psiholgic si bineinteles sa ai media generala mare si notele la examen peste 8.50. Bafta Beatrice!