| PatriciaTimis a întrebat:

Vreau sama ajuati cu ceva happy! Ce semnifica visul asta? Am visat de multe ori ca, cad... Si ma trezesc dintr-o data cu frica :/... Ce semnifica?

Răspuns Câştigător
| Veromi321 a răspuns:

Daca visezi ca, cazi inseamna ca ai sa pierzi anumite lucruri importante.

10 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Cauta in "cartea viselor"!

| Veromi321 a răspuns:

Pot sa fie si evenimente importante pe care sa le pierzi, sa sari peste ele, sa nu le duci la bun sfarsit. Eu am visat de cateva ori ca saream peste geamul de la o camera sau peste geamul de la bucatarie jos, sau peste geamul de la balcon avand in vedere ca stau la etajul 3, dar de fiecare data cadeam in picioare sau ca am vrut sa urc pe un deal si am cazut. Ambele situatii nu au fost bune; de fiecare data se intampla sa trec peste ceva foarte important, sa nu se rezolve, sa pierd.

| xAudCulorix a răspuns:

Nu inseamna nimic dar daca vrei sa scapi de ele zi le la parinti sa ti duca un tricou la sfintit si noaptea ia-l pe tine.

| PatriciaTimis explică:

Va multumesc tuturor! Chiar m-ati convins! big grin

| ursuroz2 a răspuns:

Sa stii ca si mie mie mi se intampla la fel. Este ceva legat de creier, ca nu ajunge destul oxigen la el. Daca nu, poate ti s-a intamplat ceva rau in ziua respectiva. Funda?

| Darcky a răspuns:

Visam si eu asa, chiar sunt curios ce inseamna.

| CrazyOfKill a răspuns:

Asta mi se intampla si mie are simnificatia că ti-e frica de ceva

| razvanuuu98 a răspuns:

Inseamna ca ai o temere, dar nu stii cu exactitate care este. Si mie mi se intampla des sa visez o parte a orasului foarte schimbata si in care sa gasesc tot felul de nenorociri. Inseamna ca tie frica de ceva

| camikamelia a răspuns:

Atunci cand cazi si trsari inseamna ca, cresti iar visul inseamna ca devii puternic te schimbi. funda?

| Veromi321 a răspuns (pentru camikamelia):

De obicei cazaturile din vis de orice fel nu sunt bune, inseamna ca ai sa pierzi anumite lucruri importante nici decum nu e semn bun. Daca visezi ca urci e semn foarte bun inseamna ca ai sa cresti, sa evoluezi, sa-ti indeplinesti anumite lucruri, dorinte, etc.