| Levisxdd a întrebat:

vreau si eu testarea nationala 2011 pentru. clasa a 7-a mersi mult :*!

3 răspunsuri:
| Slayzor a răspuns:

Nu exista testare nationala pentru clasa a 7-a cred, testarea nationala a aparut in 2011 dar doar pentru a 8-a, intr-a 7-a nu dai decat teza, si oricum la romana sunt doua compuneri, mai mult despre imaginatie la evaluare si cateva chestii despre un text la prima vedere, nu prea sunt chestii de gramatica

| Levisxdd explică (pentru Slayzor):

Pai asta stiam si eu dar am crezut ca exista si pentrucls a 7-a.La romana nea adus model de testare.

| Slayzor a răspuns (pentru Levisxdd):

Dar nu inteleg cum... deci evaluarea nationala se da doar in clasa a 8-a eu n-am dat intra 7-a sigur nu era doar asa... de antrenament? sa va pregateasca pentru clasa a 8-a pentru evaluare?