| mirelaevyy a întrebat:

trebuie sa ma pregatesc cu mutarea la camin si acolo unde o sa stau e foarte posibil sa nu am BUCATARIE. iar caminul este vechi! Deci stiti cumva daca este permis un minicuptor sau o plita electrica micuta pentru a mi gati?
p.s. eu merg la politehnica din Iasi!

3 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Teoretic, nu. Pratic ai voie un cuptor cu microunde, iar plita...o ascunzi laughing

| mirelaevyy explică (pentru 0rlando):

Ok, cam greu sa o ascunzi cand te da de gol mirosul mancarii gatite :-)
dar din ce am auzit, multi gatesc in camera( neavand bucatarie ) iar altii cica gatesc pe palier. :-)) oricum eu n-o sa astept pachetul mamei de fiecare data. prefer sa mi gatesc eu. ca ma pricep :-)

| PeFuga a răspuns:

Poti sa aduci si plita si cuptor... sau poti sa mananci la cantina (fie cea de la asachi, fie la cea de la cuza daca ai noroc sa nu iti ceara carnetul - si de obicei nu ti-l cere)